PDA a Notebook pod mikroskopem
PDA a Notebook pod mikroskopem
Jak vidíte, tak se pokouším zavést nový typ článků „Pod mikroskopem“, kde budu obvykle rozebírat pro a proti dvou či více komponentů či hardwaru. Je to spíše takové zamyšlení a vlastní názor, ke kterému se můžete vyjádřit níže v diskusi.
V dřívějších dobách, kdy nebyl notebook moc lidem dostupný, především tedy v ohledu financí, byly kupovány hlavně PDA, což je takový malý počítaček, někdy i v kombinaci s mobilním telefonem tvoří dokonalý celek pro kancelářskou práci, prohlížení internetu, hudby, videí a sem tam nějakou tu méně výkonnou hru, které můžete hrát ve volném čase. Heh... Teď tu koukám, že jsem napsal celkem dlouhé souvětí. No ze srandy ho nechám tak, jak jsem ho napsal… Se potrapte trochu ;-) Tento článek jsem se rozhodl napsat, protože jsem dostal myšlenku v čem by mohl být lepší notebook a v čem zase PDA.
Tak co tedy...?
Záleží na práci, kterou chcete činit a místě. Vezmu to z mého případu. Za pár dní mi přijde PDA v kombinaci s mobilním telefonem za dnes již velmi slušnou cenu kolem 6 tisíc. Vybral jsem si ho především proto, abych byl vždy online u svého operátora. V PDA jsou pak dále funkce jako WiFi, microSDHC čtečka a BT. WiFi jsem si pořídil kvůli internetu, abych mohl třeba i psát přes mobilní ICQ a volat zdarma přes Skype. Více vám toho však povím až v recenzi čekající jen na vás. A co vy?
Mobilní telefon --> PDA --> PDA s mobilem --> UMPC --> Notebook
Tak to je takové schéma podle čeho jsem se řídil. Jak vidíte PDA s mobilem je uprostřed. Mobilní Telefon je samotný podle mě moc k ničemu, PDA v sobě skrývá malý počítač, ale nemůžeme v něm mít SIM kartu, PDA s mobilem je pravý opak, v případě potřeby zavoláte popř. se připojíte na internet pomocí operátora (pokud není k dispozici WiFi). UMPC je pěkné řešení ale v současné době stále přeci jen poněkud drahé. Notebook je nejlepší řešení, ale jaksi nemobilní oproti PDA a UMPC. PDA zaktualizujeme se svým osobním počítačem, nabijeme baterii za 2 hodinky, popřípadě nahrajeme na SD kartu nový film a můžeme pokračovat v práci.
Pořiďte si PDA když...
Chcete mít svoji práci neustále při ruce, připojit další zařízení, připojit se na bezdrátový internet, nahrávat kvalitnější hry, pouštět filmy v lepší kvalitě. Pokud si vyberete PDA s mobilním telefonem zároveň, budete mít dobrou kombinaci na cesty, kde si můžete v případě nudy pustit nějaký ten filmek nebo MP3 popř. zahrát hru. Jinak PDA má většinou USB na synchronizaci, čtečku karet (obvykle SD a microSD), zvukový výstup a dražší modely možná i více.
Naopak UMPC a NOTEBOOK...
Jde už de facto zařízení s funkcemi i konektory klasického počítače. I operační systém je dodáván jako na klasické PC. Výkonově jsou relativně dobré, ovšem vše závisí na ceně. V UMPC tedy čekejte jen vyšší výpočetní výkon, od grafiky nechtějte pak zázraky :-D U Notebooků je situace trochu jiná a výrobci se již zaměřují spíše na grafický výkon.
PDA s mobilem
Klady
- Delší výdrž
- Mobilita – Tedy možnost použití i jako MP3/přenosného video přehrávače kdekoli
Zápory
- Nemnoho konektorů
- Slabý výkon
NOTEBOOK
Klady
- Vysoký výkon
- Více konektorů
Zápory
- Nižší mobilita oproti PDA
- Nižší výdrž
ZÁVĚR:
Tedy notebook má určitě výhody oproti stolnímu PC v mobilitě, UMPC může být též řešení, avšak za větší peníz, jenž je pro mnoho i běžných uživatelů stále nedostupný a tak si radši koupí lépe vybavený notebook. PDA s mobilem sice není extra výkonné, ale je tak malé a nové fce jen přibývají a BT, WiFi ve spojení se čtečkou SD karet a mobilním telefonem je to vynikající. Já ocením převelice WiFi, jelikož se připojím na svůj AP. Pak mohu vypnout stolní PC a stále psát přes ICQ s přáteli popřípadě stahovat soubory na kartu. Už se těším až bude masově prodáváno WUSB (Wireless USB huby) a také implantováno do budoucích PDA zařízení. Pak si budu moci k PDA připojit klidně jakékoli USB zařízení.
Článek je takové zamyšlení, na které může mít kdokoli jiný názor.
Datum: 28.09.2007 | Oznámkujte článek jako ve škole: | | Průměrná známka: 1 | Zobrazeno: 15783x |
Komentáře k článku
Pro možnost přidání komentáře k článku se prosím přihlaste.
Související články
- 07.09.2008 - Crash test HDD Western Digital Caviar 1270
- 25.07.2008 - Klasickým HDD ještě neodzvonilo – Ceny klesaj...
- 20.04.2008 - Zásady zabezpečení WiFi sítí – skutečný p...
- 05.02.2008 - Co je to Web 2.0 - fámy a bludy
- 14.11.2007 - „HotSwap“ na každém PC během chvilky...
- 09.10.2007 - Postavte si malý FOTOATELIÉR zdarma
- 22.07.2007 - Připravte se na boj proti SW policii - aneb CD/DV...
- 20.07.2007 - Zlikvidujte šmejdily ve vašem pokoji 4 - Securit...
- 18.07.2007 - Crash-test - NEC DVD-ROM
- 16.07.2007 - Crash-test - WD Caviar AC2850F
- 17.05.2007 - Malý nebo velký – část 2.
- 09.05.2007 - Crashtest odolnosti CD a DVD
- 27.04.2007 - Zlikvidujte šmejdily ve vašem pokoji 3. – Anke...
- 21.04.2007 - Zlikvidujte šmejdily ve vašem pokoji 2. – Hide...
- 19.04.2007 - Zlikvidujte šmejdily ve vašem pokoji – Návod ...
- 07.03.2007 - Zkrocení pevného disku - jak se o něj dobře po...
- 05.03.2007 - www.pandora.com - Pandořina skřínka plná hudby
- 27.02.2007 - Vliv RAM na stabilitu CPU při přetaktování
- 30.01.2007 - SLI reklamní trik nebo spása