VSEOHW.NET - Vše, co chcete vědět o hardware

 
Home > Články > ZkrocenĂ­ pevnĂ©ho disku - jak se o nìj dobøe postarat a uĹľ nikdy ho neslyšet
Nepřihlášený návštěvník

Zkrocení pevného disku - jak se o nìj dobøe postarat a už nikdy ho neslyšet

Pevný disk jakožto poslední zcela mechanická souèást pc dokáže být pìknì nepøíjemným obyvatelem jinak zcela tiché skøínì s dobrým chlazením. Pokud jste se nìkdy pokoušeli ztlumit hluk vašeho poèítaèe na minimum, jistì víte o èem je øeè. Vymìníte chladiè procesoru, grafické karty, osadíte pomalobìžné ventilátory, poøídíte tichý zdroj,... jenže ouha, najednou zjistíte, že tomu aby jste o své sestavì už nevìdìli, brání právì harddisk. Zvuk otáèení ploten a posouvání ètecích hlav vás najednou zaène neuvìøitelnì rozèilovat. A jako by to nestaèilo, pokus máte víceplotnový disk ještì se nepøíjemnì zahøívá. Výrobci chlazení jsou si tìchto nepøíjemností naštìstí velmi dobøe vìdomi, a tak jsou už i na našem trhu k dostání pomùcky, které vám pomohou s øešením tìchto problémù. Liší se ale pøedevším cenou a tak si dnes pøedstavíme tøi z nich, každou z jiné cenové kategorie, aby si tak mohl vybrat opravdu každý.

Sharkoon HDD Vibe Fixer

Sharkoon HDD Vibe Fixer

Velmi levné øešení a oblíbené øešení, to je Sharkoon HDD Vibe Fixer 2. Nutno však poznamenat že se nejedná o komplexní øešení odhluènìní, zbavíte se sice nežádoucích vibrací, zvuk otáèení ploten ale bude pøesto celkem patrný. Hodí se tak pouze do skøíní s horšími plechy èi špatným rešením uchycení. V tom pøípadì ale dokáže velmi dobøe posloužit, nároèní uživatelé ale pøíliš spokojeni nebudou, navíc není nijak vyøešen odvod tepla. Prodává se za cenu kolem 250Kè.

Xilence HD-COOLER ICEBOX

Xilence HD-Cooler Icebox

Xilence je známý výrobce levných a pøitom velmi kvalitních ventilátorù a v tomto duchu se také nese jeho kit pro pevné disky. Ten je primárnì urèen hlavnì k chlazení pevného disky, obsahuje totiž dokonce heatpipe trubièky, které jen tak v systémech chlazení harddiskù neuvidíte. Stará se ale samozøejmì i o odhluènení, i když opìt ne v celoplošném provedení, a tak se zvuku ploten zcela nezbavíte. Rozhodnì se ale jedná o zajímavé øešení, zvl᚝ pøi své cenì kolem 490Kè.

Xilence HD-COOLER ICEBOX

Silentmaxx HD-silencer

Výrobek od Silentmaxxu je tím nejlepším, co mùžete vašemu harddisku dopøát. Pokud vás neodradí ponìkud vyšší cena (kolem 1100Kè), získáte opravdu špièkový box, který vyøeší všechny problémy spojené s pevným diskem na výbornou. Tato èerná krabièka, do které harddisk uložíte, nejenomže dokonale utlumí všechen hluk, ale navíc se perfektnì postará i o odvod tepla. Silentmaxx HD-silencer je jasná volba pro fajnšmekry, na druhou stranu ho ohrožuje èasto mnohem levnìjší konkurence, která ale není schopná nabídnout tolik.

Sponzor èlánku:
Mall - Nakupujte HW a SW výhodnì na

© Jan Chvojka
Datum: 07.03.2007 | Oznámkujte článek jako ve škole:
| Průměrná známka: 0 | Zobrazeno: 12008x

 

Komentáře k článku

Pro možnost přidání komentáře k článku se prosím přihlaste.

A2C - 07.03.2007
Seagate, WD, Samsung sú skvelé disky ale Maxtor je absolútny brak toto èo mám je už 3kus, 2 som už vyreklamoval a to po roku používania nedivím sa že Maxtora musel kúpi Seagate skrachovali tým že každému užívatelovi dali najmenej jeden disk navyše hmm

$uch@rC - 07.03.2007
Slysel sem ze Samsunáèe sou jedny z nejtissich disku. No ja osobne mam 3 Seagaty (120GB UATA, 200GB SATA a 400GB SATA2) a nemuzu si stezovat, to ticho!!!! Ale pripojil sem jednou ke svymu kompu bratrankovo SATA 160GB Maxtor ale neslysel sem ze by byl nejakej hlucnej mozna to byla nahoda a ma stesti na kus kdyz vsude slysim takovy kritiky na Maxtory ;-) potlesk

prontosaur - 07.03.2007
SouhlasĂ­m s A2C, bohuĹľel jsem taky majitelem jednoho Maxtoru, ale pockat... nic neslysim... aha, je zapla pracka :-)

A2C - 07.03.2007
Pridal by som Ĺľe to neplatĂ­ pre disky Maxtor :-D smích tie neskrotĂ­te a budete ich poèuÂť vĹľdy (vlastná skĂşsenosÂť)

Související články


Homepage | Články | Download | Slovník | Podpora | O nás | Validní: XHTML & CSS | Řecko - dovolená | Malý princ