VSEOHW.NET - Vše, co chcete vědět o hardware

 
Home > Články > Instalace Linux
Nepřihlášený návštěvník

Instalace Linux

Instalace Linux

http://www.madore.org/~david/images/linux-logo.jpg

Instalace Linux se liší ve verzích Vašeho softwaru. Nejsložitìjší je instalace starých verzí (jako Ubuntu Linux èi RedHat Linux verze 1 - 8). Instalace Linux RedHat, Fedora Core èi Suse nebo Mandrake je velice jednoduchá i pro naprosté zaèáteèníky v práci s poèítaèem. Pøesný postup pøi instalaci si mùžete stáhnout v textové podobì na oficiálních stránkách té urèité distribuce. Pokud umíte anglicky- není pro Vás manuál k instalaci v angliètinì žádný problém. K nejnovìjším distribucím Linux lze sehnat i manuál v èeštinì. Pokud nemáte èas èi internet doma, staèí nás kontaktovat a my se Vám po nìjakém manuálu porozhlédneme.

Fedora Core 1, 2, 3

http://rnaudi.free.fr/blog/images/informatik/logo_fc5.jpg

Tato distribuce je naprosto lehce k sehnání v èeštinì. Instalaèní prùvodce Anaconda installer Vás celou instalací s naprosto pøesnými instrukcemi provází a radí Vám pøi všem. U instalace distribuce Suse èi Mandrake je to vesmìs stejné.


Poznatek

Pøed vložením prvního instalaèního disku musíte v BIOS nastavit boot z CD mechaniky. Viz. Instalace Windiws èi nastavení BIOS.

Sponzor èlánku:
Mall - Nakupujte HW a SW výhodnì na

© AntonĂ­n Ĺ ebĂ­k
Datum: 24.02.2006 | Oznámkujte článek jako ve škole:
| Průměrná známka: 3 | Zobrazeno: 6450x

 

Komentáře k článku

Pro možnost přidání komentáře k článku se prosím přihlaste.

Jack357 - 02.09.2007
Dìkuji za pøipomínku. Jen bych chtìl upozornit, že èlánek je z roku 2005. Zde je prezentováno novìjší datum to z toho dùvodu, jsme v roce 2006 pøecházeli na novou doménu a nový vzhled i administraci. Tudíž jsme všechny èlánky museli pøekopírovat. Na døívìjší verzi nebyla použita databáze. Takže šlo o ruèní pøidávání èlánkù. Ovšem musím uznat, že v mnoha vìcech máte pravdu. Expert na Linux nejsem.

miloso - 05.08.2006
Zdravim, par pripominek: Ubuntu je stara verze GNU/Linuxu? Podle mych udaju je to presne naopak, je jedna z nejmladsich. Mozna autor myslel, ze vychazi z Debianu, ktery opravdu patri k nejstarsim distribucim, ale starym? Nemuzu souhlasit. Stezujete si na stare verze distribuci, ale sam pisete o Fedore 1-3, kdyz v dobe vydani clanku byla aktualni ctvrta verze, mozna dokonce i pata, toto se priznam, ze presne nevim. Linux je jadro systemu, samotny kernel, system se jako takovy jmenuje GNU/Linux. Oba terminy se normalne sklonuji, fraze jako "Instalace Linux" tak znacne biji do oci. A i zbytek clanku mi prijde takovy nemastny neslany, pochybuji, ze se z nej ctenar vubec neco dozvi. Abych jen nekritizoval - hlavu vzhuru, priste to treba vyjde .)

Související články


Homepage | Články | Download | Slovník | Podpora | O nás | Validní: XHTML & CSS | Řecko - dovolená | Malý princ